Strona główna

Pow. użytkowa Do
Zestawienia:
Kategorie projektów:
Pasaż kredytowy

Dlaczego z doradcą?

Tak jak w przysłowiu "ilu ludzi tyle zdań i poglądów", każdy z nas ma swoje teorie na temat załatwiania spraw urzędowych. Każdy wcześniej czy później w trakcie odwiedzania różnego rodzaju instytucji napotkał przysłowiowe "schody".

Jesteśmy społeczeństwem, które w minionych latach doświadczyło bolesne lekcje stania w kolejkach. Jest jednak wśród nas coraz więcej osób, które na widok kolejki w urzędzie czy banku zwyczajnie rezygnują. Stajemy się coraz bardziej wygodni. Powstały więc firmy, które mają za zadanie zredukować nasz stres. Również przy poszukiwaniu kredytu na mieszkanie. Na rynku jest już sporo firm specjalizujących się w dziedzinie doradztwa kredytowego. Pamiętajmy, że u liczących się na rynku brokerów takie doradztwo powinno być dla klienta nieodpłatne.

Pojawienie się na rynku pośredników (brokerów) mających w swojej ofercie produkty wielu banków jest dla osób chcących zaciągnąć kredyt niemalże zbawienne. W większości firm doradczych doradcy finansowi to osoby, które najczęściej mają na koncie wieloletni staż pracy na etatach w bankach. Znają procedury tam panujące oraz procesy przyznawania kredytów. Potrafią pokierować przebieg sprawy tak, aby maksymalnie odciążyć klienta. Począwszy od spotkania, gdzie po zgromadzeniu, z zachowaniem tajemnicy dotyczącej sytuacji klienta, skrupulatnie pod kątem jego potrzeb i możliwości zostają wyselekcjonowane oferty tych banków, z których może on skorzystać.

Doradcy bardzo często biorą na siebie gromadzenie dokumentów od dewelopera czy spółdzielni, odbierają wypisy Ksiąg Wieczystych czy dokonują ich "badania". Podpowiedzą, co wpisać w odpowiednim polu na wniosku kredytowym tak, aby był wypełniony poprawnie. Odpowiedzą na pytanie "co to jest MARŻA , WIBOR, LIBOR, LTV", poradzą, na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty, aby kredyt spełniał nasze oczekiwania. Podczas spotkania z doradcą dostajemy przejrzysty obraz działania w kierunku sfinansowania naszego wymarzonego M.

Ważna sprawą jest również to, iż pośrednik w każdym banku ma przydzielony zespół do obsługi polecanych przez siebie klientów. Zespoły zajmujące się obsługa pośrednika działają o wiele sprawniej, co znacznie skraca czas otrzymania decyzji pozytywnej - a co za tym idzie - terminowości przekazania pieniędzy zbywcy.

Istotna jest też wiedza o tym, że dla poszczególnych pośredników są ustalane również indywidualne warunki cenowe udzielania kredytu. Coraz częściej kredyt na takich indywidualnych warunkach jest zwyczajnie tańszy niż w oddziale banku. Niektórzy klienci po złożeniu wniosku w oddziałach banku przekonali się, że po kilku długich tygodniach oczekiwania otrzymali decyzję negatywną. Sytuacja ta najczęściej spowodowana jest tzw. historią kredytową klienta, która jest widoczna w raporcie BIK (Biura Informacji Kredytowej). Oczywiście ideałem byłoby gdyby każdy klient pamiętał swoją historię albo przed udaniem się do banku pofatygował się do BIK i wyciągnął osobiście taki raport. Jednak mało kto działa w ten sposób. Dopiero po otrzymaniu negatywnej decyzji przypominamy sobie o instytucji doradcy finansowego posiadającego w ofercie banki, z którymi można współpracować nawet w takiej trudnej sytuacji. Oczywiście nie zawsze można otrzymać kredyt, ale w większości przypadków takie działania coraz częściej kończą się sukcesem.

Wyspecjalizowany i biegły doradca postępując zgodnie z procedurą nie będzie tracił czasu na sprawy zbędne. Sukces klienta jest również jego sukcesem. Poza tym, dobrze obsłużeni klienci są najlepszą rekomendacją dla nas. Reasumując, z doradcą: oszczędzasz czas, otrzymujesz ofertę prawdziwie "szytą na miarę" - optymalną dla Ciebie i - co jest chyba najważniejsze - nie musisz rezygnować ze swoich marzeń.

Iwona Malinowska, doradca finansowy Domu Kredytowego NOTUS